Автоматизація оптової торгівлі
Статті

Автоматизація оптової торгівлі

03 Серпня 2021

Автоматизація оптової торгівлі дозволяє знизити трудомісткість торгових процесів. За допомогою цифрового обладнання працівники швидше обслуговують покупців, що підвищує продуктивність магазину.

Що входить у послуги автоматизації?

Автоматизація передбачає розміщення спеціального обладнання та ПЗ на різних ділянках торгового підприємства.

Програма дозволяє налагодити:

 • оперативну роботу з клієнтами;
 • облік складських запасів;
 • комплексний аналіз фінансового стану фірми;
 • контроль системи продажів за всіма параметрами;
 • мобільне управління бізнесом.

Під час автоматизації використовується обладнання типових і специфічних конфігурацій, які враховують специфіку оптових магазинів.

Процеси, які можна автоматизувати

Програма призначена для роботи на всіх ділянках магазину, тому зачіпає всі процеси: від закупівель до фінансового обліку.

Закупівля продукції

ПЗ аналізує показники попиту, відштовхуючись від обсягів продажів і закупівель за конкретний період, а також поточних замовлень. Програма автоматично формує замовлення, вибираючи оптимальних постачальників. При надходженні товару відбувається реєстрація поставки, є опція резервування продукції. На основі цін від постачальників розраховується вартість для товарів кожної категорії.

Продаж

Для взаємодії з клієнтами складається база, в якій зберігаються адреси, телефони, дані про контактних осіб. Реєструються додаткові відомості: листи, дзвінки тощо. Програма для автоматизації оптової торгівлі створює календар, в якому аналізує статистику відносин із клієнтами. Автоматична розсилка електронних листів підвищує попит.

Кожне замовлення реєструється, прискорюється оформлення відвантажень за різними схемами. Повернення продукції оформляється окремо. 

Управління програмою лояльності

За допомогою сучасної програми знижки за сумою продажу та кількістю одиниць товару формуються вручну або автоматично. ПЗ веде облік дисконтних карт, автоматично розсилає прайс-листи.

Складські операції

Автоматизація оптової торгівлі оптимізує взаємодію складу з іншими ділянками магазину. Звіти про роботу складу відправляються в центральну систему. Термінали збору даних (ТСД) прискорюють складські процеси. Сканери штрих-кодів спрощують заповнення накладних.

Фінансовий облік

Програма контролює платіжний оберт із урахуванням фактичних та запланованих надходжень. Ведеться аналіз відстрочок платежів. Інформація автоматично передається в бухгалтерські програми, що зводить нанівець будь-які похибки при складанні бухгалтерської, податкової звітності.

Управління

Автоматизація управління відбувається на двох рівнях:

 • перший - для оперативного аналізу звітів за конкретними напрямами: грошовими обертами, товарними залишками, взаєморозрахунками тощо;
 • другий - для комплексного контролю відразу декількох фінансових показників: балансу, прибутковості, ліквідності та інших.

Власник отримує можливість мобільного управління підприємством. Контролювати бізнес можна дистанційно.

 

Що потрібно для автоматизації

У комплект для автоматизації оптової торгівлі входить програмне забезпечення і торгове обладнання:

 • POS-термінали з фіскальними реєстраторами;
 • термінали для збору даних (ТСД)
 • сканери штрих-кодів;
 • детектори валют;
 • грошові ящики;
 • монітор;
 • принтери для друку етикеток, електронні ваги;
 • блоки безперебійного електроживлення.

 

Переваги автоматизації від компанії Онікс Софт

Онікс Софт займається автоматизацією будь-яких торгових підприємств. Оптові магазини - не виняток. Компанія працює в таких напрямках:

 

автоматизація управлінського обліку;

віддалене управління торговими та фінансовими процесами;

прогнозування закупівель з урахуванням показників попиту;

оптимізація запасів продукції;

розробка мобільних додатків мережі.

Наш сервіс гарантує кожному клієнту наступні переваги:

 

 • офіційна гарантія на надані послуги;
 • інноваційні рішення для автоматизації оптової торгівлі;
 • фахівці високої кваліфікації;
 • навчання персоналу роботі на новому обладнанні;
 • цілодобова інформаційна та технічна підтримка.

Найпоширеніші запитання

1. Чи допомагає програма роботі інтернет-магазинів з оптовими складами?

ПЗ розраховане на інтеграцію не тільки з онлайн-магазинами, але й зі звичайними торговими точками, клієнт-банком тощо. Завдяки гнучкості програмних інструментів створюється зручна платформа для ведення торгового бізнесу.

 

 1. Які додаткові переваги дає автоматизація?

Програма дає опцію сортування клієнтів по ABC, XYZ класифікації. Це спрощує роботу з покупцями. Система порівнює ціни з пропозиціями конкурентів, аналізує поточні знижки та акції, що підвищує ефективність цінової політики.

 

 1. Чи можливо контролювати роботу відразу декількох магазинів?

Так, якщо вибрати правильний комплект програм для установки. Тоді керівник може моментально отримати повний звіт про поточний стан крамниці. Це ніяк не впливає на роботу інших підприємств мережі.

 

 1. Чи можна автоматизувати магазин частково?

Якщо в магазині вже є автоматизовані ділянки, немає сенсу встановлювати повний набір обладнання. Тоді проводиться часткова автоматизація оптової торгівлі.

 

 1. Скільки коштує встановлення програми?

Точну ціну автоматизації фахівець назве тільки після передпроектного дослідження. Потрібно оцінити масштаби підприємства, фінансові та інші показники. 

Профіль магазину на вартість послуг не впливає.

Залишити заявку на розрахунок
Замовте безкоштовний розрахунок автоматизації вашого магазину зараз