Автоматизація бізнесу на прикладі магазину взуття
Статті

Автоматизація бізнесу на прикладі магазину взуття

26 Серпня 2016

Рішення по автоматизації магазину взуття повинно допомогти всім учасникам процесу спростити облік. Торгівля різними аксесуарами, одягом або взуттям - бізнес, що вимагає лояльності до покупців. Для залучення клієнтів використовуються бонусні програми: знижки, акції, розпродажі, подарунки. Крім того, існує різні специфіки номенклатур: облік товару за характеристиками (колір, розмір).

Для аналізу і прийняття правильного управлінського рішення потрібно система звітів, що дозволяє подивитися прибутковість і рентабельність окремих груп.

Саме для цього потрібна автоматизація. Що в неї входить і яке обладнання необхідно?

1) Для автоматизації робочого місця касира необхідна POS-система.

Що таке POS - система і для чого вона потрібна?
POS-система - це програмно-апаратний комплекс, за яким закріплений типовий набір касових функцій: облік і відпуск товару, прийом і видача грошей, анулювання факту покупки.
Складовими частинами POS-системи називають POS-комп'ютер, POS-монітор, чековий принтер, фіскальний реєстратор, POS-клавіатуру, дисплей покупця, грошовий ящик, зчитувач магнітних карт.

2) Сканер штрих-кодів і принтер етикеток

Сканер штрих-коду - це пристрій, який зчитує штрих-код, нанесений на упаковку товару, і передає цю інформацію в комп'ютер, касові апарати, POS-термінали. Штрих-код, який несе в собі інформацію для ідентифікації товару, наноситься на упаковку товару при виробництві виробником або друкується за допомогою принтера етикеток і зчитується сканером.

3) Для інвентаризації - термінал збору даних

Для інвентаризації - термінал збору даних. У термінал можна завантажити опис товарів, потім піти на склад. Скануючи штрих-коди, заповнити опис фактичними залишками. Повернувшись до комп'ютера і вивантаживши дані, миттєво отримаємо інформацію про розбіжності.

4) Програмне забезпечення.

Допомагає оцінити менеджерам попит, динаміку, кількість відвідувань магазину, повернення і ефективність завдань. Рішення спрямовані на спрощення обліку та успішного вирішення специфічних завдань бізнесу. Мій магазин - ідеальне рішення для взуттєвого магазину.


Якими функціями повинно володіти ПО:

  • Безперебійна робота каси. 
  • Робота з кількома юридичними особами на одній касі.
  • Робота зі штучним товаром.
  • Облік витрат і доходів за різними статтями
  • Докладний облік (програма зберігає дату поставки і закупівельну ціну, і не усереднює собівартість товару)
  • Розрахунок розміру кінцевої чистого прибутку за період
  • Будь-який вид звітності 
  • Робота складу
  • інвентаризація
  • Система бонусів.


Висновок:

Особливістю бутиків є те, що деякі моделі представлені в єдиному екземплярі. У таких магазинах дуже багато важить інформація про залишки на складі, щоб магазин поповнився відразу, як тільки штучна модель продана. Другою особливістю є особливі відносини з нечисленними елітними покупцями товарів преміум-класу. Необхідний облік товарів зі специфічними характеристиками. Покупців в бутіку треба обслуговувати швидко і на високому рівні, а зовнішній вигляд техніки повинен відповідати дизайну магазина. Для цього і застосовується автоматизація магазинів.

Залишити заявку на розрахунок
Замовте безкоштовний розрахунок автоматизації вашого магазину зараз