Європейські супермаркети очима українського маркетолога
Статті

Європейські супермаркети очима українського маркетолога

13 Травня 2014

На завершення галопу по супермаркетам Європи ми встигли відвідати парочку супермаркетів Голландії.

Albert Heijn є найбільшою мережею супермаркетів в Голландії з часткою ринку 33,7%, так що не дивно, що по шляху проходження нам траплялися магазини тільки цієї мережі.

Це був перший супермаркет в якому була охорона - чорні чоловіки в чорних костюмах і білих сорочечках, які чемно сказали на голландському, що фотографувати тут не можна. Довелося пошпіонити.

Супермаркети якісно, за своїм дизайном відрізняються від раніше побачених. Фірмовий блакитний колір і ідеально чисті скляні вітрини роблять всю продукцію ультра-свіжої. З обслуговування та кількості персоналу більш схожі на наші звичні українські супермаркети.

Вперше тут побачила пластикові пакети на виході. Але швидше за це обумовлено тим, що на авто голландці їздять в меншій мірі, ніж на велосипедах. У центрі міста навіть не передбачена парковка для автомобілів. До велосипедів голландці прикручують пластикові або дерев'яні ящики, де і возять свої покупки.

Що відрізняє цей супермаркет від наших українських і європейський, так це продаж сигарет. Це окрема зона, яка знаходиться відразу при вході. Тобто для того щоб купити сигарети, тобі не потрібно проходити через усі відділи. Такий собі кіоск в супермаркеті. Європейці курять багато, і черга за сигаретами велика, не дивлячись на мінімальну вартість в 5 євро за пачку. Напевно таким чином зменшили трафік на касах.

Розрахуватися на касі можна кредиткою, готівкою, чеком за здані пляшки або за допомогою мобільного телефону. Технологія використовує існуючу систему онлайн-платежів, але роль карт оплати в ній грає стільниковий телефон з технологією NFC.

 

Щоб заплатити за покупку, досить тримати свій мобільний телефон поруч з платіжним терміналом. Гроші автоматично переводяться з передплаченого електронного портмоне на мобільному терміналі.

Знаю, що подібні технології давно вже існують і у нас, але зустрічати не доводилося.

Не можна не відзначити ставлення голландців до екології. Це і велосипеди та електромобілі і парковка 5 євро на годину в центрі Амстердама))). У супермаркеті наприклад можна здати все: пляшки, батарейки, лампочки і навіть використані сім-карти.

Ще в цій мережі продають найдешевший кави в Європі. Німці наприклад раз на пів-року закуповуються кави саме тут.

Мої друзі запитують, чи можна купити легкі наркотики в супермаркеті? Так ось, хоч і марихуана в Голландії легалізована, в супермаркеті її купити не можна тільки в так званих Кава-шопах. Але це вже зовсім інша історія

Залишити заявку на розрахунок
Замовте безкоштовний розрахунок автоматизації вашого магазину зараз