Фіскальний реєстратор або касовий апарат?
Статті

Фіскальний реєстратор або касовий апарат?

24 Лютого 2016
Нещодавно мій колега проходив атестацію на підвищення кваліфікації та там було питання: відмінності між фіскальним реєстратором (ФР) і касовим апаратом (КА). Після закінчення тестування ми зібралися на кухні за чашкою кави та почали обговорювати це питання. Тому що деякі підприємці дійсно не розуміють різниці між ФР і КА, і нам, менеджерам, треба доступно і в легкій формі пояснити в чому різниця.
 
Ми влаштували мозковий штурм, і виділили всілякі відмінності цих машин. І зараз я поділюся з вами нашими результатами.

Що спільного?

Касовий апарат і фіскальний реєстратор виконують функції з обліку реалізованих товарів, друк фіскальних чеків і відправлення їх до податкової інспекції.

Що відмінного?

Щоб не мучити вас довго. вступною промовою, перейду відразу до відмінностей.
 
1. Найбільша очевидна відмінна риса - це зовнішній вигляд пристроїв. Фіскальний реєстратор схожий на звичайний принтер чеків, без монітора та клавіатури.

Касовий апарат містить невеликий дисплей і клавіатуру для введення інформації про товари.

2. Самостійність

Касовий апарат - це автономний пристрій для реєстрації продажів. Касир вбиває потрібну інформацію, і апарат видає чек. Тобто для роботи на касі вам потрібен тільки касовий апарат і більше нічого.
 
Фіскальний реєстратор - це пристрій, що працює під управлінням програмного забезпечення, встановленого на комп'ютері або Pos-терміналі. У фіскального принтера немає дисплея і клавіатури для введення даних. Тому він використовується тільки у зв'язці з комп'ютером або в складі POS-терміналу. Невід'ємною частиною ФР є дисплей покупця, на якому відображається вся необхідна інформація.

3. Швидкість введення даних

З касовим апаратом продавець вводить код товару і ціну вручну. Крім цього кожен раз ще треба натискати спеціальні комбінації цифр, щоб здійснити конкретну операцію. Це займає час як касира, так і покупця. По-перше, продавцю треба згадати код товару, по-друге, треба натиснути комбінацію конкретних кнопок, щоб в результаті видати чек. А покупець в цей час чекає і нервує.

З фіскальним реєстратором набагато простіше. Тому що продавець, сидячи за комп'ютером, сканує код товару і натисненням всього лише однієї кнопки друкує чек. Це швидше? Я впевнений, що так.

4. Можливість підключати додаткове обладнання

Касовий апарат - це самостійна машина, до якої більше нічого не треба підключати. Касир натиснув на потрібні кнопки і чек готовий!
 
Фіскальний реєстратор працювати сам по собі не може - це факт. Але, якщо під'єднати комп'ютер, клавіатуру, сканер штрих-коду, мишу і т.д. - то це прискорить роботу продавця мінімум у 2 рази. До того ж, всю інформацію касир буде бачити на комп'ютері, а покупець на спеціальному дисплеї.

 

5. Необмежена пам'ять

Користуючись фіскальним реєстратором, ви можете вносити позицій товару скільки завгодно.
 
Якщо ви будете використовувати касовий апарат, то може бути встановлено обмеження щодо кількості товарів, внесених до фіскальної пам'яті машини. Це звичайно не найголовніша відмінність, але факт залишається фактом. У касовому апараті становлено ліміт на кількість позицій продукції.

 

6. Друк купонів

Якщо через комп'ютер запрограмувати ФР на друк купонів, то він виконає це завдання. Таким чином, ви можете пропонувати покупцям дисконтні купони (купони з балами, або ще щось).

Касовий апарат друкує тільки чеки.

 

7. Призначення кожного контрольно-касового обладнання

Касовий апарат і фіскальний реєстратор необхідні для звіту перед податковою.
 
З КА ви отримуєте денний звіт касира тільки в кінці зміни. Крім цього, з огляду на людський фактор, продавець може не встигнути або забути вибити комусь чек. Таким чином, ви не зможете чітко простежити за рухом грошей в вашому магазині.
 
Для магазину фіскальний реєстратор буде кориснішим. Тому що касир кожному покупцеві пробиває чек і робить це швидко. А ви в будь-який момент можете подивитися звіт про рух грошей, інформацію про кількість проданих товарів і т.д.

 

Висновок

Ця стаття не написана з метою показати вам, що фіскальний реєстратор краще, ніж касовий апарат. Ні. Я просто показав вам відмінні риси, щоб ви розуміли на що здатна кожна машина.
 
Зверніть увагу! Касовий апарат більше придатний для пересувної торгівлі (на ринку, різні кіоски, тощо), тому що він довгий час може працювати без зарядження за рахунок потужної акумуляторної батареї.
 
А для магазинів підійде фіскальний реєстратор, тому що з ним ви можете вести облік продажів, аналізувати дані, отримувати інформацію про залишки товарів і т.д.
 
Я думаю, що ми з колегою добре постаралися і виділили справді цінні для вас відмінності між ФР і КА. Якщо у вас залишилися питання, дзвоніть і я особисто розповім і пораджу вам, що краще вибрати!
Залишити заявку на розрахунок
Замовте безкоштовний розрахунок автоматизації вашого магазину зараз