Чи потрібні магазину акції?
Статті

Чи потрібні магазину акції?

12 Квітня 2016

Спочатку я хотів написати, як організувати День народження свого магазину, щоб звернути на нього загальну увагу. Але почавши пошуки в інтернеті, я помітив, що всюди говориться про акції. І тут я подумав, що тема про акції буде для вас більш цікавою і актуальною. Але, якщо ви все ж хочете отримати від мене дозу корисної інформації, як відзначити День Народження магазину, пишіть мені на пошту. Якщо бажаючих виявиться багато, я напишу таку статтю! 

Отже, в цій розсилці я розповім, коли потрібно проводити акції, які вибрати, який результат на виході та інші дрібні нюанси. І дочитайте до кінця, там вас чекає цікава інформація!

Для початку наведу приклади, для чого взагалі потрібно проводити акції в магазині. щоб:

  • оповістити про відкриття магазину;
  • «Прославитися» на місцевому рівні: створити інформаційний привід і потрапити на місцеві телеканали або пресу. Це цілком реально!
  • розважити клієнтів - сформувати або підтримати інтерес до магазину, залучаючи нових і піддобрюючи старих покупців;
  • прорекламувати новий товар; просто нагадати про себе;
  • позбутися від залежавшегося товару;
  • підняти продажі як короткострокова міра;
  • виділитися серед конкурентів.

Хто клюне на ваші акції?

Напевно, половина власників магазинів зі скептицизмом відреагують на мою статтю. А знаєте чому? Тому що господар представляє, як би він відреагував на акції в якомусь іншому магазині. В цьому і вся помилка.

Запам'ятайте! Не треба рівняти всі акції під себе!

Може, вам і здається дурним дарувати покупцеві, наприклад, дешевий пояс до джинсів. А я особисто бачив, що це працювало! Навіть більше того, якщо акція вам не до душі та ви думаєте «Я б ні за що на таке не повівся!» - це може бути ознакою того, що акція сподобається людям. Чому? Тому що ВИ - нецільова аудиторія! Якщо ви продаєте товар для споживачів із середнім рівнем доходу, то у вас різні погляди. І тому ви - господар магазину, а вони - ваші покупці.

Приклад. Один магазин, бажаючи позбутися від застарілих моделей літніх майок і шльопанців, вирішив роздавати їх в подарунок до джинсів. Наближався вересень, і потрібно було звільняти склад для осіннього асортименту. Розлетілося все: і джинси, і майки з ляпасами. Звичайно, ціна закупівлі цих «подарунків» була закладена в джинси.

 

Для кожної акції повинен бути привід

Якщо ви пропонуєте знижки - обґрунтуйте з чого це раптом така щедрість. Інакше люди можуть насторожитися і припустити, що у вас товар або неякісний, або прострочений, або такий, що нікому не потрібен.

В одязі, взутті та іншому сезонному товарі - це зробити найпростіше. Зміна колекції, кінець сезону - відмінні і зрозумілі приводи. Для продуктових магазинів - трохи складніше.

Давайте будемо використовувати свята! Тому що для будь-яких магазинів хороший привід для акцій - це свято. Загальновідомі і професійні, події місцевого рівня (День міста, наприклад), день народження і відкриття магазину, розпродаж у зв'язку з переїздом, відкриття нового відділу, прихід весни (зими, осені).

Тільки пам'ятайте, що занадто мудровані умови акцій напружують людей, їх нелегко зрозуміти і виконати, і тому акції не так ефективні.

Більше конкретики в оголошенні про акцію

Уникайте нічого не значущих фраз типу «Спеціальна пропозиція». Звідки покупцеві знати, що це за спеціальна пропозиція. Може в магазині пропонують 10 пар шкарпеток за ціною 5-ти, а йому взагалі цікава покупка капців. В результаті через брак інформації, людина швидше за все не зайде до вас в магазин.

Будьте конкретними: Скажіть чоловікові прямо, що ви хочете запропонувати. «Обміняй цей флаєр на подарунок», «Візьми цей купон на 50 грн. і використовуй для покупки телефону будь-якої моделі! »,« Прийди з другом і отримаєте дві пари кросівок за ціною однієї! »,« Купи 2 пляшки пива Doms і отримай сухарики в подарунок! ».

 

Запорука успіху акцій

Щоб акції принесли очікуваний успіх, треба обов'язково простимулювати продавців. Наприклад, поставте план продажів, дайте % від його виконання, або премію за перевиконання. Тому що їм доведеться не тільки більше посміхатися і переконувати покупців у вигоді пропозиції, але взяти на себе більше навантаження. Можливо, варто ввести для співробітників штрафи за халатне поводження під час акції.

Дуже важливо! Досягніть, щоб продавці чітко і виразно знали умови акції, і не забували нагадувати про неї прямо на касі.

Не економте! Білий листок на дверях з написом від руки «У нас акція ...!» - це не реклама, а дешева самодіяльність (вибачте за вираз).

Ну куди ж без аналітики!

Підрахувати результат акції допоможе програмне забезпечення «Мій магазин». Із звіту за наданими знижкам ви можете дізнатися: які товари були найбільш популярні в період акції, скільки ви заробили і скільки втратили на знижки; яка акція виявилася найбільш популярною (якщо в магазині одночасно діє кілька акцій), обсяг продажів кожного співробітника в період акції.


Серед «акцій» можна виділити промо-заходи - коли ви проводите розіграші, залучаєте промоутерів, артистів, клоунів чи навіть знаменитість місцевого рівня, роздаєте подарунки або «семпли» (зразки продукції). Така собі весела галас навколо магазину, в честь відкриття або дня народження магазину. Такі заходи називаються BTL-акції. Їх організацією краще займатися з залученням спеціалізованих агентств.

1. Канадська фірма 3M здійснила вельми незвичайну піар-компанію, розмістивши на міській площі скляну коробку, набиту трьома мільйонами канадських доларів. Зсередини ємність була покрита спеціальним скотчем, який випускала ця фірма. Всім бажаючим пропонувалося розбити коробку і забрати додому знаходяться всередині гроші. Охочих мати настільки значною сумою виявилося багато. Як тільки не намагалися розбити коробку: найбезневиннішими виявилися удари руками і ногами, далі в хід йшли молотки і спеціалізований будівельний інструмент. Але всі спроби закінчилися нічим і лише трохи пошкодили металеву раму, при цьому скло залишилося цілим. Замість звичайного ув'язнення, я опишу кілька незвичайних і ефективних акцій, які принесли своїм організаторам більше прибутку. Виділіть ще 2 хвилини і прочитайте далі, це цікаво! ))

Завдяки ЗМІ, які не змогли пройти повз настільки оригінальної акції, компанія заявила про себе всьому світу. Надалі акція по просуванню товару отримала розвиток: в канадських туалетах були розміщені маленькі скляні коробочки з доларами.

Провокаційні акції з оголеним тілом, так чи інакше, цікаві і притягують нових клієнтів.

2. У Берліні виробник натуральної косметики LUSH провів промо-акцію, в рамках якої співробітниці місцевого магазину вийшли на роботу, одягнені виключно в фартух.

3. В Угорщині виробник безалкогольних напоїв Kofola за допомогою розмальованих дівчат пропонував водіям в пробці прохолодну газовану воду.

Залишити заявку на розрахунок
Замовте безкоштовний розрахунок автоматизації вашого магазину зараз