Як обрати сканер штрих-кодів
Статті

Як обрати сканер штрих-кодів

27 Липня 2016

Іноді я помічаю, як продавець мучиться зі скануванням деяких затертих або некоректно надрукованих штрих кодів. Перед нами саме той випадок, коли неправильно підібраний сканер за типом скануючого елемента.

При наявності великогабаритного товару з неправильною формою і маркуванням, необхідно придбати сканер з більш високими характеристиками. У даній статті я дам рекомендації по вибору сканера штрих-кодів.

Тепер поговоримо про види сканерів штрих-кодів:

1. Світлодіодні або контактні.

Простий і доступний варіант. Ручний світлодіодний сканер - відмінно підійде для зчитування штрих-кодів з близької відстані і хорошого освітлення.

плюси: міцність, вартість.
мінуси: не виконує сканування затерті штрих-коди, НЕ контрастні штрих-коди з округлостями і фактурними поверхнями.

2. Лазерні
Популярні завдяки швидкій передачі даних, навіть при скануванні на відстані 20-30 сантиметрів. Має величезний асортимент на ринку.

плюси: швидкість передачі, зчитування при будь-якому нахилі штрих-коду, можливість роботи з підставкою (в ручних світлодіодних сканерах - подібна функція відсутня).
мінуси: загальна проблема затертих штрих кодів, погане сканування з ламінованих поверхонь, низька ударостійкість стійкість через наявність скануючого елемента (дзеркало).

Тип використання скануючого пристрою.

Стаціонарний тип сканерів (багатоплощинного) - стаціонарно фіксується на касі. Немає можливості перенесення. Використовується при скануванні з потокової лінії, або з місця касира. Поширений в роздрібних торгових точках. У пристрої реалізовано сканування з різних площин, по системі дроблення дзеркала на безліч променів при виході. В результаті, товар сканується під різними кутами.

Ручні провідні сканери - доступні в ціновій категорії для малого бізнесу. Являє собою компактний пристрій. Зручно розташовується в руці оператора, з можливістю використання підставки. Має мінус - при роботі провід створює незручність для касира.

Бездротовий сканер (Wi-Fi або Bluetooth) - дозволяє передавати дані на відстані від 10 до 100 метрів. Може накопичувати інформацію поза зоною дії радіосигналу. Мають стійку конструкцію. Мінус: висока вартість.

Висновок
Вибираючи сканер штрих коду, необхідно в першу чергу уважно поставитися до типу зчитувача, з огляду на специфіку роботи підприємства.
Для малого бізнесу, роздрібної торгівлі, ресторанів, легкої промисловості рекомендуємо придбати світлодіодний сканер. Світлодіодний сканер вигідно використовувати тільки в тих випадках, коли товарообіг або документообіг невеликий. Є необхідність в безперервному скануванні штрих-кодів, рекомендуємо придивитися до багатоплощинному.
Сканери штрих-коду універсальні в роботі та відрізняються за багатьма параметрами: ціною, інтерфейсом, класом захисту, габаритними розмірами, дальністю, швидкістю та шириною зчитування, типом зчитувача. Однак всі вони мають однакове завдання - ідентифікувати штрих код.

Залишити заявку на розрахунок
Замовте безкоштовний розрахунок автоматизації вашого магазину зараз